Cukrovka – diabetes mellitus

Léčebný program, který podporuje vznik inzulínu v těle a tím se omezuje cukrovka.

Diabetes mellitus, projevem je zvýšená hladina cukru v krvi. Na její regulaci se podílí hormon inzulín. Ten pomáhá buňkám v těle “vychytávat“ cukr, aby ho mohly využít jako zdroj energie. Inzulín vytvářejí tzv. betabuňky ve slinivce břišní. Příčinou cukrovky je potom nedostatečné působení hormonu inzulínu v cílových buňkách. Do buněk vstupuje pak méně cukru, buňky mají nedostatek energie, a proto se zvyšuje uvolňování cukru z jater. Při cukrovce 1. typu inzulín v těle úplně chybí. Vlastní organizmus ničí beta-buňky slinivky břišní. Cukrovka se projeví až když je zničeno asi 90 % těchto buněk. Pro dospělé je typický pomalý průběh. K projevu nemoci dojde většinou po větší zátěži. Pacient musí inzulín aplikovat celý život injekčně.

Cukrovka 2. Typu postihuje obvykle starší osoby s nadváhou či obezitou. Tento typ cukrovky je v naší populaci nejčastější, je charakterizován hlavně nedostatečnou citlivostí tkáni k účinkům inzulínu-inzulínorezistencí.

K omezení cukrovky a následnému vyléčení používáme Betaglukanové přípravky, které se vyrábějí z hlívy ústřičné. Dokáží nastartovat příslušné betabuňky k vytvoření potřebného inzulínu a tím dodat buňkám imunitního systému dostatek energie. Náš klient se cítí po užívání těchto kapek po nějaké době lépe, a později většinou po lékařských testech sami lékaři vysazují tablety, anebo se snižují dávky podávané pomocí injekcí, a to až do úplného vymizení těchto aplikací. Potom je třeba dodržovat stravovací návyky, které ovšem nejsou žádnou dietou, ale jí se vše v potřebném množství a v určitých kombinacích.