Artróza, klouby

Genetický vliv u tohoto onemocnění představuje jen mizivé procento, přičemž na rentgenových snímcích lidí ve věku kolem 40 let najdeme u 90% vyšetřených artrózní změny kloubů. Přitom do 26 let se člověk vyvíjí, tedy za pouhých 14 let života dochází k neopodstatněným disharmoniím. U mnoha z nich se později objeví bolest a ztuhnutí kloubů, což není příčina, ale následek a končí to zpravidla totálním zákrokem, výměnou kolenního nebo kýčelního kloubu. Značnou roli sehrává nadváha a neschopnost organismu regenerovat chrupavčitou tkáň, což je opět následek, jak níže vysvětlujeme.

Na základě našich zkušeností můžeme s jistotou říci, že u této disharmonie prioritní úlohu sehrává zejména trávicí systém, kde příčiny jsou ve stravě, jejíž součástí je pití kvalitní pitné vody, a to v chybějících trávicích enzymech. Tyto enzymy by totiž měly rozštěpit dané složky potravy, zvláště je to chybějící enzym na zpracování mléčných výrobků, např. laktáza. Všechny nezpracované látky zůstávají a působí v těle jako jedy, které likvidují kolagenní vlákna, protkávající chrupavku kloubů. Z toho důvodu pak nemůže chrupavka produkovat proteoglykany, aby kloub skvěle fungoval.

Téměř sebedestrukčním bychom mohli nazvat užívání léků, na které nemá tělo člověka zpracovatelský mechanismus. Mnohé z nich se nejčastěji usazují právě v kloubech a maří tvorbu proteoglykanů a kvalitu kolagenu. Přírodní doplňky mohou tento degenerativní proces zpomalit, ale jen v případě, pokud tělo není zaneseno, což je již u čtyřicátníků výjimečné.

Dále trpí systém vylučovací a v této souvislosti můžeme zase mluvit o nerovnováze ve stravování, zejména o pitné vodě, protože její současná kvalita je na velice nízké úrovni a navíc pitný režim je chybně aplikován. Kosterní systém je vlastně součástí vnějších projevů této disharmonie. Lidově řečeno, artróza není vůbec žádné zvláštní onemocnění. Je to z 90% dysfunkce kosterního systému, vyvolaná nedostatečnou metabolizací z důvodu špatné stravy, „vyhubenými“ trávicími enzymy a následně jedovatými nerozštěpenými látkami, usazujících se v kloubech.

K nápravě doporučujeme změnit pitný režim, stravu podle genetického typu člověka, dodržovat biorytmus, nejíst (omezit) to co nejvíce škodí  a pomocí beta glukanových přípravků z hlívy ústřičné v harmonii s léčivými bylinkami  vyčistit organismus od škodlivin. Tyto přípravky  odbourávají volné radikály a působí jako zdroje energie pro přirozenou ochranu a regeneraci organismu.

Tím cíleně posílíte imunitní systém a také usnadníte tělu aktivaci a novou tvorbu trávicích enzymů, tím dochází k znovuobnovování poškozených míst v lidském těle. Tedy dojde také k novotvorbě chrupavky v kloubech.

V případě nejasností s pitím vody a jídelníčkem Vám rádi poradíme.